Instruktorzy


Monika Wielińska - przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Wraz z zespołem taneczno-akrobatycznym "Akro" dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski w formacji, a także w duecie w kategorii Dance Freestyle. Przez 5 lat była tancerką Kieleckiego Teatru Tańca. W 2007 roku ukończyła Kurs Instruktorski z dziedziny Hip Hop, a w 2010 roku Kurs Choreografii Scenicznej w Krakowie. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie w wielu technikach tanecznych, dzięki czemu na zajęciach łączy style, tj.: funky jazz, jazz, brodway jazz, street dance, hip hop, house, dancehall. Regularnie uczestniczy w warsztatach tanecznych na terenie kraju i za granicą. Od 6 lat jest choreografem i instruktorem grup młodzieżowych, prowadzi także warsztaty i szkolenia w wielu miejscach w Polsce. Instruktor grup: Progres I, Progres II, Progres III.

Edyta Wilk - założycielka i choreograf Szkoły Tańca "PROGRES". Ukońćzyła Studium Choreograficzne pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki - specjalność taniec współczesny. Przygodę z tańcem rozpoczęła w 1990 roku w starachowickiej Miejskiej Szkole Tańca "MIM" u boku Marii von Hertzen - zawodowej tancerki z Finlandii, gdzie z formacją "MIM" zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach na terenie kraju i poza jego granicami. Była tancerka Kieleckiego Teatru Tańca. Ma za sobą wiele szkoleń instruktorskich z wielu technik tańca, m. in.: modern jazz, jazz, funky jazz, hip hop, new style, dancehall, brodway jazz, house, taniec klasyczny. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Ostrowca Św. oraz odznaki "Zasłużony Działacz Kultury". Instruktor grup: Mini Progres I, Mini Progres II, Mini Progres III, Progresik, Progresik - OPEN.


Nasze asystentki :)

Klaudia Sadło -  (18 lat)  – Uczennica II klasy Technikum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tańczy od  8. roku życia, do Progresu należy 9 lat. Obecnie tańczy w grupie Progres I. Ma za sobą również wiele występów i osiągnięć solowych: III miejsce w XIII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2013 w kategorii soliści i solistki powyżej 16 lat oraz wygrana w plebiscycie "Scyzoryki 2013". Od 3. lat pomaga w prowadzeniu zajęć innych grup S. T. „Progres”. Grupy, w których pomaga Klaudia: Mini Progres I, Mini Progres III, Progresik, Progresik - OPEN.


Aleksandra Nalewaj - (20 lat) - studentka I roku Europeistyki na UMCS w Lublinie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w szkolnym zespole w wieku 13 lat. Później kontynuowała naukę tańca w Szkole Tańca "Twist" jako cheerleaderka. Od 4 lat tańczy w S. T. "progres", 3 lata w grupie Progres I. Obecnie szkoli się również w UDS ART COMPLEX w Lublinie. Od 3 lat pomaga w prowadzeniu zajęć innych grup, obecnie są to: Mini Progres I, Progresik, Progresik - OPEN.  


 Paulina Sadło -  (23 lata)  – Absolwentka S.T. "Progres". Tańczy od 10. roku życia; w grupie Progres I tańczyła w latach 2007 - 2010. Po 3-letniej przerwie wróciła jako pomoc przy grupach młodszych. Obecnie zajmuje się formalnościami Szkoły Tańca "Progres" oraz pomaga w grupach: Mini Progres II, Mini Progres III, Progresik, Progresik - OPEN.
Katarzyna Wilk -  (16 lat)  – Uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Św. Od 2004 roku tańczy w Szkole Tańca "Progres". Do grupy Progres I należy od 4 lat. Grupy, w których pomaga Kasia: Mini Progres II, Mini Progres III, Progresik.

Oliwia Stachurska -  (16 lat)  – Uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum nr 4 w Ostrowcu Św. Tańczy od 8. roku życia, do "Progresu" należy od 4 lat. Grupy, w których pomaga Oliwia|: Progresik, Progresik - OPEN.